Argent Nova 1500 Oval Freestanding Bath Overflow - Gloss White - FS736815
This Argent Nova 1500 oval freestanding bath is a compact, durable acrylic...
$2,789
| Application Location | Bathroom |
| Brand Name | Argent |
| Capacity Volume | 220.0 |
| Has Overflow | Yes |
| Installation Type | Freestanding |
| Overall Depth | 600 mm |
| Overall Length | 1500 mm |
| Overall Width | 800 mm |
| Product Material | Acrylic |
| Product Type | Freestanding Baths |
| Shape | Oval |
| Style | Modern |
| Warranty Years | 10 years |
| Product Colours Finishes | Gloss White |
Clean regularly with a soft cloth and mild, non-abrasive cleaner. Rinse thoroughly, avoid harsh chemicals, and wipe dry after use to prevent water spots.
Specification Sheet
View PDFSKU:FS736815
Enter postcode to check stock availability and delivery time
Warranty
Manufacturer backed
This Argent Nova 1500 oval freestanding bath is a compact, durable acrylic...
$2,789