Decina Cortez 1670mm Acrylic Santai Spa Bath - Gloss White - CO1675SAN10JW
The Decina Cortez Santai Spa Bath The Cortez is minimalist in design...
$2,469
The Decina Cortez Santai Spa Bath
The Cortez is minimalist in design however the tiling bead around the bathβs perimeter allows it to be fixed into a wall and used as an Inset bath.
Features:
Please contact us for more information on Optional Accessories.
Available sizes
| Application Location | Bathroom |
| Brand Name | Decina |
| Capacity Volume | 154.0 |
| Installation Type | Built-In |
| Overall Depth | 450 mm |
| Overall Length | 1520 mm |
| Overall Width | 765 mm |
| Product Material | Acrylic |
| Product Type | Built In Baths, Spa Baths |
| Shape | Rectangular |
| Style | Classic |
| Warranty Years | 10 years |
| Product Colours Finishes | High Gloss White |
Specification Sheet
View PDFSKU:CO1675SAN10JW
Enter postcode to check stock availability and delivery time
Warranty
Manufacturer backed
The Decina Cortez Santai Spa Bath The Cortez is minimalist in design...
$2,469