Decina Turin 1520mm Acrylic Santai Spa Bath - Gloss White - TU1520SAN10JW
The Decina Turin Santai Spa Bath The Turin has been designed with...
$2,629
The Decina Turin Santai Spa Bath
The Turin has been designed with classic, simple lines to provide the comfort of an oval bath in a space saving rectangle perimeter. Form and function combine to provide bathing options to suit a variety of bathers and bathroom sizes. The Turins added width is ideal on as the bather is placed the ideal distance away from the massage jets.
Features
Available sizes
| Application Location | Bathroom |
| Brand Name | Decina |
| Capacity Volume | 121.0 |
| Installation Type | Built-In |
| Overall Depth | 445 mm |
| Overall Length | 1520 mm |
| Overall Width | 755 mm |
| Product Material | Acrylic |
| Product Type | Built In Baths, Spa Baths |
| Shape | Rectangular |
| Warranty Years | 10 years |
| Product Colours Finishes | High Gloss White |
| Weight | 34.0000 |
Specification Sheet
View PDFSKU:TU1520SAN10JW
Enter postcode to check stock availability and delivery time
Warranty
Manufacturer backed
The Decina Turin Santai Spa Bath The Turin has been designed with...
$2,629