Franke Mythos MYX210-55FPC Single Bowl Sink - Includes Drainer, Rollamat & Remote Waste - MYX21055FPC
Features: Inset / Topmount / Flushmount installation type Includes DT288 Extension Drainer...
$1,360
| Application Location | Kitchen |
| Bowls Number | 1 |
| Brand Name | Franke |
| Grade Of Material | 304 Stainless Steel |
| Holes Number | 0 |
| Installation Type | Flushmount |
| Overall Depth | 200 mm |
| Overall Length | 562 mm |
| Overall Width | 412 mm |
| Product Material | Stainless Steel |
| Product Type | Kitchen Sinks |
| Style | Modern |
| Bowl Depth | 200 mm |
| Bowl Width | 400 mm |
| Bown Height | 550 mm |
| Drain Position | Centre |
| Is Undermount Sink | Yes |
| Min Cabinet Size | 600 mm |
| Waste Outlet Dimensions | 90. mm (W) × 090 mm (H) |
Specification Sheet
View PDFSKU:MYX21055FPC
Enter postcode to check stock availability and delivery time
Warranty
Manufacturer backed
Features: Inset / Topmount / Flushmount installation type Includes DT288 Extension Drainer...
$1,360