Oliveri Santorini Black Piccolo Double Bowl Topmount Sink - ST-BL1574
Santorini sinks are scratch resistant, impact resistant and heat resistant moulded granite....
$1,299
Santorini sinks are scratch resistant, impact resistant and heat resistant moulded granite.
Features:
| Application Location | Kitchen |
| Bowls Number | 2 |
| Brand Name | Oliveri |
| Holes Number | 1 |
| Installation Type | Topmount/Inset |
| Overall Depth | 200 mm |
| Overall Length | 790 mm |
| Overall Width | 505 mm |
| Product Material | Granite Composite |
| Product Type | Kitchen Sinks |
| Style | Modern |
| Warranty Years | 99 years |
| 2nd Bowl Depth | 200 mm |
| 2nd Bowl Height | 344 mm |
| 2nd Bowl Width | 400 mm |
| Bowl Depth | 200 mm |
| Bowl Width | 400 mm |
| Bown Height | 344 mm |
| Drain Position | Rear |
| Min Cabinet Size | 850 mm |
| Waste Outlet Dimensions | 90. mm (W) × 090 mm (H) |
Specification Sheet
View PDFSKU:ST-BL1574
Enter postcode to check stock availability and delivery time
Warranty
Manufacturer backed
Santorini sinks are scratch resistant, impact resistant and heat resistant moulded granite....
$1,299